Zisti viac o ceste k sebe.

Čo je to psychoanalýza? Ako študuje psychológ? Ako mi vlastne môžu sedenia pomôcť? Na tieto a ďalšie otázky ti postupne odpovedáme v blogoch. Zaujíma ťa iná téma? Napíš nám na info@ksebe.sk alebo na Instagrame!

Terapeuticky gauc - ilustracia - ksebe.sk

Koľko stojí psychológ?

Na Slovensku máme dve možnosti ako hradiť sedenia u psychológa. Môžeš si vybrať či využiješ možnosť nechať si preplatiť sedenia štátom alebo si zvolíš sedenia u súkromného psychológa kedy si náklady hradíš Ty. V nasledujúcom blogu Ti podrobnejšie priblížime ako obidva spôsoby fungujú.

Čítať viac »
Terapia

O krok bližšie k terapii: EMDR alebo psychoanalýza?

Pri hľadaní psychológa sa ľahko môže stať, že už výber prístupu nás unaví natoľko, že si nakoniec žiadny nevyberieme a necháme naše ťažkosti aby nás tlačili podobne ako nás napríklad tlačia staré topánky. V príspevku Ti predstavíme dva z prístupov, aby sa Ti pri výbere psychológa alebo prístupu v terapii rozhodovalo čo najľahšie.

Čítať viac »
FAQ

Rozdiel medzi…

…psychológom, psychiatrom, psychoterapeutom, rýchlou zdravotnou pomocou… Odborníkov pripravených pomôcť keď Ti je ťažko je dosť, ale na koho sa v danej situácii treba obrátiť? Pohodlne sa usaď a prelúskaj si náš článok, v ktorom vysvetľujeme hlavné rozdiely a špecifiká pomáhajúcich profesií. Dozvieš sa viac o oblastiach, ktorým sa venujú a na čo si dať pri výbere odborníka pozor.

Čítať viac »
Ksebe Hero

Kedy je čas ísť k psychológovi?

Človek často nevyhľadá psychológa, pretože má obavy rôzneho druhu, ktoré ho môžu zaplaviť až do takej miery, že sedenie u odborníka odloží na neskôr alebo úplne vylúči ako riešenie. Zároveň, ľudia sú si neistí závažnosťou svojich ťažkostí. Vtedy prekážkou býva, že častokrát nevedia kde majú začať alebo sú zmätení z toho, či majú vyhľadať psychológa, psychiatra, alebo je to skôr na coaching.

Čítať viac »