Lucia Záhorcová

“Keď nie sme viac schopní zmeniť situáciu, sme vyzvaní k tomu zmeniť samých seba.” – Viktor Frankl Verím, že nie vždy môžeme ovplyvniť to, čo sa nám stane, môžeme si však vybrať spôsob, ako budeme na danú situáciu reagovať. Ako psychologička a poradkyňa pre pozostalých Vás môžem sprevádzať v situáciách, kedy ste niekoho stratili, keď Vás niekto hlboko zranil, ale aj vtedy, keď chcete rozvíjať svoje silné stránky, pristupovať k sebe súcitnejšie a cítiť sa spokojnejšie vo vzťahoch či celkovo v živote. Vo svojej práci vychádzam z vedecky overených poznatkov. Napriek vedeckému zázemiu som však v prvom rade človek, ktorému kontakt ako s ľudským utrpením, tak s osobným rastom a rozvojom, nie je cudzí.

Cenník sedení

Indiduálne v slovenčine: 35€ / 50 min
Individual in English: 40€ / 50 min
Príplatok za víkend: 5€ / 50 min

Skúsenosti

Adresa​

Lucia poskytuje sedenia len online.

Osobné stretnutia prebiehajú len v režime OTP.

Témy

LGBTQIA+ allyNáročné životné situácieOdpustenieOsobný rozvojPsychické zraneniaSmútenieStrata blízkehoTehotenstvo a popôrodné obdobieVzťah so sebouVzťahy

Prístup

V procese poradenstva Vám poskytnem bezpečný priestor na zdieľanie sa, priestor, kde môžete prejaviť svoj hnev, smútok, či bezmocnosť, a zároveň znovunachádzať svoju odolnosť, vnútorný pokoj či zmysel. Snažím sa pozerať na svet očami klienta, a zároveň pomôcť mu vidieť to, čo častokrát v náročnej situácii prirodzene nevidíme.

Vzdelanie

 • Trnavská univerzita v Trnave, psychológia, Mgr. (2014), PhD. (2017)
 • University of Wisconsin-Madison, Department of Educational Psychology (2016) – ročný študijno-výskumný pobyt (získané vzdelanie v terapii odpustením od jej zakladateľa, prof. Roberta Enrighta)
 • Výcvik v “Compassionate Inquiry” – psychoterapeutický prístup zameraný na uzdravovanie traumy, pod vedením Dr. Gabora Matého (2022 – prebieha)
 • Krátkodobý výcvik Solution Focused Approach (Inštitút vzdelávania a psychológie, Žilina, 2019 – 2020)
 • Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave, špecializačné štúdium: poradenská psychológia (2019 – )
 • Získanie profesijnej kvalifikácie „Poradca pre pozostalých“ (kód 69-020-M; Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Praha, autorizovaná osoba: PhDr. rt Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D., MBA; 2017)
 • Certifikát odborníka v oblasti smútkovej podpory (“Grief Support Specialist Certificate”, University of Wisconsin-Madison, akreditované APA, 2016)
 • Akreditovaný kurz poradcu pre pozostalých (Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, 2017)
 • Kurz sprevádzania detí a rodín v smútení, ,,Bereavement training course“ – (Plamienok n.o., 2012-2013)
 • Péče o rodiče po perinatální ztrátě (Dlouhá cesta, 2018)
 • Ďeti a ztráta (Vigvam, z.ú, 2018)
 • Vzdelávanie zamerané na problematiku traumy (,,Soul Injury: A New Paradigm For Responding to Trauma“; University of Wisconsin Madison, 2016; Múdrosť 12 krokov AA v terapii traumy, SIPE, 2017; Všechno má svou prasklinu – Procesově orientovaný prístup k práci s traumatem jednotlivců, IPOP 2014)
 • Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami (2020)
 • ďalšie semináre, workshopy, školenia – práca s emóciami, so sebasúcitom, vinou, motiváciou, komunikácia, konflikty vo vzťahoch (2012 – 2022)

Tvoj vybraný odborník momentálne neprijíma nových klientov...

Ak si stály klient, prihlás sa do svojho účtu na rezervovanie sedenia. 

Ak nie si stály klient, nechaj nám svoj email a ozveme sa ti, keď tvoj vybraný psychológ začne opäť prijímať nových klientov. Určite si však môžeš vybrať z iných dostupných psychológov!

Email*
O aký typ sedenia máš záujem?*