Vyskúšaj online skupinovú terapiu ako cestu k sebe.

Online skupinová terapia
Bezpečný priestor vedený psychológom, kde nájdeš emocionálnu podporu a pomoc s riešením vlastných ťažkostí cez vzájomné zdieľanie. Zaži pocit úľavy, pochopenia a prijatia. Zdieľaj, počúvaj a diskutuj s účastníkmi, zlepšuj svoje sebapoznanie a naber nové zručnosti.
Téma: Vyhorenie
Spätná väzba, distribúcia kapacity, tlak na výkon, imposter syndróm alebo úspech sú pojmy, ktoré každý z nás pozná. Ale čo s tým?
V skupine môžeme diskutovať o spúšťačoch, ktoré v nás vyvolávajú stres a iné nepríjemné pocity, a ako sa s nimi naučiť efektívne pracovať. Taktiež sa budeme venovať témam ako work-life balance, a to, či je možné oddeliť súkromný život od toho pracovného, ako znášať spätnú väzbu, či je pozícia, ktorú vykonávate to, čo naozaj chcete robiť, alebo ako komunikovať s kolegami.
Na výber je nespočetné množstvo tém, ktorým sa dokážeme na online skupinovej terapii spoločne venovať, aby sme do hĺbky prebrali tému vyhorenia a ideálne jej aj v mnohých prípadoch predísť, a to všetko pod vedením profesionálneho psychológa alebo psychologičky.
O čo ide?
- 60-minútová online skupina
- 5-8 účastníkov
- jedna psychologička
Koľko to stojí?
Chcem sa prihlásiť
Skupinovú terapiu práve usilovne pripravujeme – zapíš sa na waitlist a buď medzi prvými, čo ju vyskúšajú!
Často kladené otázky
Ako mi skupinová terapia môže pomôcť?
Často sa cítime, že sme na svoje problémy sami, ba dokonca predpokladáme, že ostatní také nezažívajú a teda vyhľadanie pomoci odkladáme.
Skupinové sedenia sú bezpečným priestorom pre vzájomné zdieľanie sa a porozumenie svojim emóciám. Online sedenia facilituje skúsený psychológ, ktorý prispieva svojim terapeutickým vhľadom na individuálne prežívanie, ale aj dynamiku vzťahov v skupine.
Hlavnou pridanou hodnotou je však zvýšené pochopenie seba cez rozmanité vhľady účastníkov skupiny, ktorých sa téma týka rovnako ako teba. Navnímaš to, čo im pomohlo/nepomohlo, funguje/nefunguje a spoločne budete hľadať riešenia.
Skupinová terapia je podľa mnohých klinických štúdii dokonca efektívnejšia forma práce so samými sebou, vďaka jej schopnosti vytvoriť tak často chýbajúci pocit prijatia, pochopenia a teda úľavy.
Prečo balík štyroch sedení?
Ako pri každej terapii, pravidelnosť vedie k najsilnejším zmenám. Pri skupinovej terapii je obzvlášť dôležité zaistiť dôveru a vzájomné prijatie jej členov. V tomto prípade sa odporúča vyskúšať nie jedno, ale rovno viac sedení za sebou.
Ideálne sa skupina rozhodne stretávať dlhodobo a vytvorí si tak priestor riešiť osobné otázky do hĺbky a situačne vtedy, kedy prichádzajú.
Aký je priebeh a prístup online skupinovej terapie?
Skupiny sú nedirektívne, čo znamená, že jej členovia postupne prichádzajú s témami, ktoré práve majú chuť alebo potrebujú riešiť. Facilitátori skupiny pomáhajú jej členom v uľahčení komunikácie. Netlačia na jej členov ani na skupinu v dosahovaní cieľov, práve naopak veria v každého jednotlivca, že sa rozvíja tak, ako práve potrebuje.
Ktorý psychológ bude skupinu viesť?


Kto budú účastníci skupiny?
Skupinová terapia na ksebe funguje vo forme otvorených skupín. To znamená, že účastníci sa môže zapojiť kedykoľvek v procese. Predpokladom je, že všetkých účastníkov bude zaujímať a trápiť konkrétna téma, ktorej sa skupina týka. Sú však určité pravidlá:
- Každá skupina má maximálnu kapacitu 8 ľudí
- Odohrá sa len vtedy, keď sa na ňu zahlási 5 ľudí, aby sa zachoval skupinový formát
- Keď sa účastník/čka hlási prvý krát, musí si zakúpiť rovno 2 sedenia za sebou - to dáva priestor skutočne zistiť, či mu/jej skupina vyhovuje alebo nie a naopak
- Keď niekto vynechá skupinku 2 krát po sebe, automaticky sa jeho miesto uvoľňuje a dáva priestor novému účastníkovi
Cieľom je spoločným úsilím dosiahnuť to, že budete chodiť ako skupina pravidelne a teda získate možnosť pocítiť skutočnú zmenu.
Čo sa odo mňa očakáva? Ako sa mám na skupinu pripraviť?
Základom kvalitnej terapie je neočakávať. Jednoducho prídi, nemusíš byť pripravený/á zdieľať. Na prvých sedeniach môžeš počúvať a učiť sa cez druhých. Naopak, ak máš čo povedať, môže to byť tvoja šanca sa vyrozprávať v bezpečnom nesúdiacom priestore, kde platia základné pravidlá kódexu skupiny:
- Otvorená myseľ - príďte s chuťou druhých vypočuť a učiť sa zo vzájomnej odlišnosti alebo spolupatričnosti.
- Rešpekt - každý sme iný/á a v tom je krása, ktorú treba nesúdiť, flexibilne na ňu reagovať a vzájomne sa o seba starať.
- Dôvernosť - to čo sa v skupine povie, zostáva v skupine.
Z logistického hľadiska tiež netreba veľa:
- Technológia - skupinové stretnutie bude prebiehať cez videohovor, ktorý si nevyžaduje stiahnutie aplikácie do mobilu ani počítača, treba len čo najkvalitnejšie internetové pripojenie.
- Čas - z ohľaduplnosti k druhým si na skupinu vyčleň celých 60 minút a príď prosím načas
- Prostredie - pripájaj sa z miestnosti, kde sa cítiš bezpečne, aby si vedel/a slobodne zdieľať, a takisto aby súkromie ostatných účastníkov nebolo narušené.